Вино зі смородини

Чорна смородина неймовірно смачна і корисна ягода. Ви знаєте, що в ній міститься в кілька разів більше вітаміну С, ніж у цитрусових? Що вона чудово допомагає підтримати імунітет, оговтатися після грипу або застуди? Чорну смородину консервують багатьма способами, найпоширенішим є її подрібнення з цукром з подальшою легкою термічною обробкою. А можна обійтися і зовсім без неї, тоді вийде свіже “варення”. З чорної смородини також роблять домашнє вино, треба зазначити, що в ньому зберігається частина корисних речовин. Чорна смородина містить велику кількість вітаміну С, а також вітаміни групи В, Р, провітамін А, різні мікроелементи, необхідні нашому організму. Вважається, що ягода сприяє виведенню з організму токсинів і важких металів, тому вона особливо корисна жителям мегаполісів. Також чорна смородина корисна при шлунково-кишкових захворюваннях та при порушенні ритму серцевої діяльності.

Червона смородина сприяє виведенню з організму шлаків і токсинів, зміцнює імунітет і стінки судин (за рахунок високого поєднання заліза і калію). В ній трохи менше вітаміну С, ніж у чорній смородині, але обидві ягоди активно використовують при лікуванні і профілактики цинги та авітамінозів. Загалом, смородина – ягода потрібна і корисна. Сьогодні будемо готувати з неї смачне домашнє вино, торкнувшись області «смородинового виноробства».
З такого вина можна робити дуже смачний глінтвейн з різними спеціями, він допоможе зігрітися і не захворіти при сирій і прохолодній погоді, а можна вином з чорної смородини просочувати коржі, прикрашати десерти або просто пригощати подруг, оскільки цей алкогольний напій швидше є жіночим, хоча цілком може припасти до душі і деяким чоловікам.

Отже сам рецепт:
В інтернеті є доволі багато рецептів, але я вирішив зробити по своєму. Принцип виготовлення вина з виноградної вижимки.
Я зазвичай не сприймаю ту воду з цукром і фарбою за вино, але ж досвід є досвід. Спробувати потрібно, тому робимо.
Я буду описувати як робив я а ви вже коректуйте на свій смак.
Отже потрібно, відро 12 літрів емальоване чорної смородини.
Можливо змішувати з червоною але не багато тому що червона не має такого вираженого кольору й смаку.
Миємо ягоди. В деяких рецептах пишуть що мити не потрібно, але в мене збирали ягоди діти, чого там тільки не було..
Але то таке. До речі миття, в подальшому дало свій ефект.
Помили, висипали на решітку щоб та вода стекла.
Сушені ягоди не викидаємо, смородину навіть краще трішки під в’ялити, дає цікавий смак, такі легкі нотки чорносливу, але то потім. Під сушили і в м’ясорубку, можна блендером але блендер не всі ягоди меле.
Отже перемололи ми теє відро, і висипаємо в ємність 40 літрів. О так! Ми ж не в пісочниці, пасочки ліпим, робити так робити. На відро желе 2,5-3 відра води.
Ставимо в тепле місце на 1-2 доби, залежить від того яка температура середовища, якщо жара то добу.
В цей час не забуваємо перемішувати сусло дерев’яною лопаткою. Пройшов час фільтруємо сусло від мезги, і віджимаємо ту мезгу. Знову в ту посудину, і варимо сироп з цукру. Чистий цукор в вино ніхто не сипле, він не розчиняється швидко, а нам потрібно довести сусло до цукровості 23-25.
Рецепт сиропу: на все сусло потрібно десь (в залежності від того наскільки солодка ягода) 9 кілограмів цукру, ділимо цукор навпіл і сиплемо в каструлі, на 9 кіл 3-4 літри води, зварили сироп, і додаємо його потроху в сусло при цьому добре перемішуємо, і перевіряємо цукровість сусла. Є прибори для вимірювання цукровості але я користуюсь свіжим курячим яйцем, опускаємо яйце в сусло, і при рівні цукру 24-25, яйце плаває зверху і розмір який знаходиться зверху десь на 5 копійок.
Довели цукор до рівня, потрібні дріжджі. Винні дріжджі самі кращі для нашого вина, але я і тут зробив сальто, кіло малини яка простояла ніч в теплому місці дає достатню кількість дріжджів, ну і звісно смак та запах. Літраж приблизний 37-39 літрів. Робимо гідро — замок і ставимо це все в теплому місці, десь на 3-4 неділі. В мене стояло в альтанці на вулиці 4 неділі.
Через 3-4 неділі акуратно зливаємо з осаду, і наповнюємо скляні 10 літрові бутиля, вдягаємо медичні рукавички замість гідро-замка і в погріб на повільне бродіння. Через 2-3 неділі, знову зливаємо з осаду. Ще через 2 неділі ще раз.
Все можна дегустувати! Але по справжньому вино ще не готове!
Беремо винну пляшку з корком, промиваємо все з розчином соди, і розливаємо вино по пляшкам, десь на новий рік воно буде готове повністю. Подальше зберігання не вигідне, тому що вино втрачає смак і запах, і стає не таким смачним.

Пи. Си. В мене вийшло вино чистого рубінового кольору, спочатку запах різко-винний, але як трішки подихає в чарці стає яскравим смородиновим, смак смородиновий трішки терпкуватий, має залишковий цукор, але це не недоброд, опісля переходить на тони малини, і з далеку віддає чорносливом.
Земляних тонів немає, можливо тому що не було в дубовій бочці.
Якщо додати в бокал два кубики льоду стає не таким солодко-терпким, і повністю розкривається букет лимону-смородини-малини й літа. Доволі смачне, але й хмільне. Рекомендую розбавляти. Всім смачного!

Вино робив: Олександр Гуляєв

Written by Drinkerman